23 października 2018

Proteinowa pielęgnacja włosów z NIVEA Hairmilk


Nasze włosy potrzebują zarówno emolientów, humektantów, jak i protein. Te ostatnie możemy im dostarczyć dzięki serii Hairmilk od Nivea. Szampon i odżywka zawierają proteiny mleka i jedwabiu.
Proteiny są potrzebne naszym włosom, jednak łatwo z nimi przesadzić. Dlatego warto pamiętać, żeby nie stosować kosmetyków z tymi składnikami częściej niż raz w tygodniu. W przypadku moich wystarcza aplikacja raz na dwa tygodnie.

Seria Nivea Hairmilk składa się z dwóch kosmetyków: szamponu oraz odżywki. Oba produkty utrzymane są w różowej szacie graficznej z granatowymi elementami charakterystycznymi dla tej firmy. Pojemność szamponu to 400 ml, natomiast odżywki 200 ml. Duża butelka szamponu to naprawdę miłe zaskoczenie, uważam, że starczy na bardzo długo.


Szampon jest odpowiednio gęsty, bardzo dobrze się pieni i domywa włosy z zanieczyszczeń oraz nadmiaru kosmetyków. Szampon dzięki zawartości SLS jest odpowiedni do dokładnego umycia włosów i skóry głowy. Dodatkowo łatwo go spłukać. Poza tym pięknie pachnie i z łatwością rozprowadza się na włosach.


Odżywka dla mnie jest podstawą pielęgnacji, to ona upiększa włosy, więc to od niej w dużej mierze zależy to, jak będą wyglądać nasze włosy po wyschnięciu. Raz na jakiś czas dbam o to, aby dostarczyć im odpowiednią dawkę protein. Producent zapewnia, że odżywka Hairmilk dba o to, aby włosy lśniły zdrowym blaskiem. Uważam właśnie, że to jest najmocniejsza strona tego duetu. Po jego użyciu włosy niesamowicie lśnią. Wyglądają lepiej i zdrowiej, a lustrzany blask dodaje im uroku.


Moje włosy po użyciu kosmetyków Hairmilk na pewno nabierają objętości, łatwiej się kręcą i są podatne na stylizację w tym stylu. Dodatkowo cudownie błyszczą. Są jednak lekko szorstkie w dotyku. Każde włosy inaczej reagują na proteiny, dlatego należy obserwować swoje pasma i dopasować do nich pielęgnację.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło, że jesteś! ♥
Zawsze odwiedzam moich czytelników :)
Zaobserwowałaś/eś? Powiadom mnie w komentarzu!