1 listopada 2016

Jak zarabiać będąc uczniem/studentem i nie mając stałej pracy?


Dzisiaj trochę inny post na moim blogu ;) 
Wiele młodych osób chce zarabiać na własne kieszonkowe. W gronie tych osób znajdują się zwłaszcza uczniowie oraz studenci. I to do nich głównie kieruję dzisiejszy post. Niestety zajęcia w szkole czy na uczelni (studia stacjonarne) znacznie komplikują znalezienie pracy. Zajęcia zazwyczaj zabierają nam kilka godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Jak w takim razie zarabiać pieniądze? Dzisiaj kilka propozycji ode mnie!

1) Pisanie tekstów. Pewnie wiele z was słyszało o pisaniu artykułów, czy krótkich tekstów zapleczowych lub precli (tutaj wyjaśnienie, co to w ogóle jest). Teksty zazwyczaj są bardzo słabo płatne, mimo to, jest to dobre rozwiązanie dla uczniów, ponieważ pisać możemy, kiedy chcemy i ile chcemy. Cena waha się pomiędzy 1zł-1,30zł za 1000 znaków. Sama mogę wam polecić dwa portale:


GIEŁDATEKSTÓW- wstawiasz swoje teksty i czekasz, aż się sprzedadzą. Sam podajesz cenę swoich tekstów. Aby dokonać wypłaty, musisz mieć uzbieranie co najmniej 75 zł. Giełda jest fajna, ale nigdy nie wiadomo na co jest popyt, ani kiedy dany tekst się sprzeda. Trzeba pisać bardzo dużo, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś kupi Twój tekst.

TEXTBOOKERS- Portal, który szczerze polecam. Wypłata od 100 zł. Textbookers różni się od giełdy głównie tym, że tutaj mamy gotowe zlecenia od klientów. Bierzemy zlecenie, piszemy i mamy gwarancje sprzedaży (chyba że tekst będzie kiepski). Nowi użytkownicy mogą pisać jedynie precele i teksty zapleczowe. Klient może wystawić ocenę za napisany przez Ciebie tekst. Im lepsze oceny, tym więcej zarobisz!

2) GFK- Strona z ankietami. Niestety tutaj nie zarobicie gotówki. Po rejestracji na portalu będziesz dostawać co jakiś czas ankiety na swój e-mail. Ankiety zazwyczaj są krótkie i nie zajmują dużej ilości czasu. Za każdą ankietę otrzymuje się punkty. Jeżeli okaże się, że w ankiecie poszukiwane są osoby o innym profilu, dostajesz 10 pkt na pocieszenie. Punkty można wymieniać na karty do telefonu, bony do sklepów oraz na gadżety domowe. Do mnie właśnie idzie blender! :) Ankiety przychodzą do nas stosunkowo rzadko, ale często organizowane są większe akcje, w czasie których możemy zgarnąć dużą ilość punktów w krótkim czasie.


3) Sprzedaż przez internet. Polecam sprzedawanie nieużywanych, już przez nas ubrań, książek , kosmetyków i gadżetów. Sprzedawać warto zwłaszcza przez OLXZ doświadczenia wiem, że tam najłatwiej trafić na osobę chętną do zakupu. Decydując się na sprzedaż, należy pamiętać o ładnych zdjęciach przedmiotu.


4) Korepetycje. Na pewno jest jakiś przedmiot szkolny, w którym jesteś wyjątkowo dobry. Przekaż swoją wiedzę dalej! I zarób na tym! :) Ogłoszenie o korepetycjach warto umieść na OLXGumtree, E-korepetycje. Popytaj też u znajomych i ich młodszego rodzeństwa. Pamiętaj, żeby nie dawać zbyt wygórowanej ceny. Z doświadczenia wiem, że przy mniejszej stawce zgłasza się więcej osób, które często chcą większej ilości lekcji, przez co i tak sporo zarobimy. Uważasz, że Twoja stawka jest za niska? Napisz, że dojedziesz do domu klienta/do sąsiadującego miasta za +5/+10 zł.


5) Praca na umowę o dzieło/zlecenie. Systematycznie sprawdzaj ogłoszenia o pracę na takich portalach jak Gumtree czy OLX. Często lądują tam ogłoszenia o pracy na weekend. Najczęściej jest to praca w charakterze hostessy czy ulotkarza. Stawki może nie są najwyższe, ale praca jest raczej przyjemna i co najważniejsze odbywa się w weekendy. Dziewczyny mogą też dołączyć do agencji hostess, dzięki czemu będą regularnie dostawać propozycje prac. Jeżeli będziesz miała czas i ochotę, możesz zgłosić się do danego zlecenia, nie masz czasu, bo masz w poniedziałek ciężki sprawdzian? No problem! Nie jesteś związana żadną umową.


6) Testy i konkursy. Kolejny sposób, dzięki któremu raczej nie zarobisz pieniędzy, ale możesz je zaoszczędzić. Mowa tutaj o zgłaszaniu się do testowania kosmetyków i brania udziału w konkursach. Wiele portali urodowych organizuje systematycznie testowanie kosmetyków, w ten sposób bez wydawania pieniędzy możemy powiększać swoją kosmetyczkę. Testy możecie znaleźć na takich stronach jak: Udziewczyn, Only You, Nivea itd. Bierz też udział w konkursach. Aktualne konkursy znajdziesz np. tutaj

7 komentarzy:

 1. Super pomysły kochana o tych portalach jeszcze nie słyszałam ale zajrzę ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sądziłam, że stawka ze tekst jest taka niska.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny post ;) Nawet ja z niego skorzystam, chociaż obecnie nie jestem studentką :D Myślę, że przyda się również osobom, które są na etapie poszukiwania stałego zatrudnienia (czyt. jak ja :D)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pewna czy odczytasz odpowiedź na moim blogu, więc dla pewności piszę u Ciebie ;) Żel aloesowy kupuję w aptekach ;)

   Usuń
 4. Ciekawe sposoby!

  Zapraszam do mnie, po małą dawkę grafik :)
  http://www.hoppemikolaj.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami można też załapać się na opieke nad zwierzęciem ;)

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Miło, że jesteś! ♥
Zawsze odwiedzam moich czytelników :)
Zaobserwowałaś/eś? Powiadom mnie w komentarzu!