16 sierpnia 2016

Podróżowanie bez wychodzenia z domu- POSTCROSSING


Dzisiaj chce wam powiedzieć o bardzo fajnej stronie internetowej, która jest mega pozytywna! Dzięki tej stronie możemy poczuć się tak, jakbyśmy podróżowali po całym świecie! Mowa tutaj o Postcrossing.Czym jest Postcrossing?

To ogólnoświatowa strona, której celem jest wymiana pocztówkami. Wystarczy się zarejestrować i podać swoje dane, wraz z adresem. System jest prosty, za jedną wysłaną pocztówkę otrzymujesz również jedną. Chociaż system bywa dziurawy i można dostać więcej pocztówek (działa to na naszą korzyść). Zabawa polega na tym, że nigdy nie wie się, kiedy i od kogo otrzyma się pocztówkę.

Postcrossing- krok po kroku:

1)Rejestracja

2) Losowanie adresata. Kiedy klikniesz „Send a postcard” system automatycznie wylosuje jedną osobę, do której masz wysłać pocztówkę. Wyświetla się profil odbiorcy oraz jego adres. Oprócz tego dostajemy unikatowy numer pocztówki.

3) Zabieramy się za wypisywanie kartki. Należy dokładnie przepisać adres i nazwisko odbiorcy (można wydrukować). Piszemy, co chcemy, możemy powiedzieć coś o sobie lub o tym, co znajduje się na wysyłanej od nas pocztówce. Ważne jest, aby w widocznym miejscu napisać numer kartki, który otrzymaliśmy przy losowaniu. Kod zawsze składa się z pierwszych liter kraju (W naszym przypadku PL) i kilku liczb. Wysyłamy kartkę na poczcie. Koszt to ok.5 złotych . Jednak zależy to też od kraju, do którego wysyłamy kartkę. Warto zapoznać się z tym cennikiem. Pamiętajmy, że nasz adresat wyczekuje kartki, więc najlepiej wysłać ją bardzo szybko po wylosowaniu adresu.

4) Czekamy lub losujemy kolejną osobę. Na początku, możemy wylosować 5 osób. Kiedy jedna z naszych kartek dojdzie do adresata, dostaniemy maila z powiadomieniem. Zazwyczaj dostaniemy też krótką wiadomość z podziękowaniem. W momencie zarejestrowania wysłanej przez Ciebie kartki (Aby ją zarejestrować adresat, wpisał do systemu unikalny kod z pocztówki) zostajesz dodany do puli i ktoś może Cię wylosować.

5) Sprawdzasz pocztę i...w końcu przychodzi do Ciebie pierwsza pocztówka. Pamiętaj, aby szybko zarejestrować ją w systemie, dzięki temu osoba, która wysłała Ci kartkę, szybko zostanie przez kogoś wylosowana.

6) Wraz ze wzrostem zarejestrowanych przez Ciebie kartek rośnie limit. Dzięki czemu możesz wysyłać coraz więcej kartek jednocześnie.

Plusem zabawy jest, że nigdy dwa razy nie przecinają się drogi dwóm osobom. Oznacza to, że osoba, do której wysłałeś kartkę, nigdy Ciebie nie wylosuje. Element zaskoczenia jest wielkim plusem całej zabawy.

Minusem może być jedynie fakt, że im więcej zarejestrowanych użytkowników z danego kraju, tym większe prawdopodobieństwo, że właśnie z tego, kraju otrzymasz kartkę.
Najwięcej jest użytkowników z Rosji, Chin, USA i Finlandii. Więc gwarantuję, że to z tych krajów będziesz otrzymywał większość kartek.

Istnieje jednak opcja Direct Swap – jeżeli chcesz otrzymać kartkę np. z Francji, możesz napisać do kogoś z tego kraju wiadomość prywatną, że chcesz się wymienić na kartki. Wysyłasz tej osobie pocztówkę, a ona Tobie. Wtedy wymiana odbywa się poza systemem. Minusem Direct Swap jest niesłowność niektórych ludzi. Może zdarzyć się, że Ty wyślesz im kartkę, ale oni Tobie nie.


Uwielbiam Postcrossing i mam niezłą kolekcję pocztówek. System nalicza nam też dystans wysłanych i otrzymanych kartek. Zresztą wszystko możecie sprawdzić na własnej skórze, klikając tutaj.


1 komentarz:

  1. Świetna sprawa. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Chyba będę musiała sie temu bliżej przyjrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Miło, że jesteś! ♥
Zawsze odwiedzam moich czytelników :)
Zaobserwowałaś/eś? Powiadom mnie w komentarzu!