14 lipca 2016

Ciekawy sposób depilacji


Hej!


Dzisiaj chciałabym podzielić się z wami dość nietypowym i ciekawym sposobem depilacji. Depilacja nitką, o której tu mowa pochodzi z krajów arabskich i azjatyckich. Ten sposób depilacji idealnie sprawdzi się przy usuwaniu cienkich i  małych włosków. Nitkowanie jest o wiele szybsze niż usuwanie włosów pęsetą. Polecam spróbowania nitkowania podczas usuwania wąsiku i innego zbędnego owłosienia na naszej twarzy.


Nitkowanie jest też świetnym wyjściem z sytuacji, w której musimy usunąć owłosienie, a nie mamy przy sobie pęsety. Jedyną rzeczą, której potrzebujemy jest bawełniana nitka. Dzięki depilacji nitką usuwamy włosy wraz z cebulką, więc trzeba liczyć się z lekkim bólem czy uczuciem dyskomfortu.


Jak usunąć owłosienie przy użyciu nitki?


1. Potrzebować będziemy bawełnianej nitki, od jej długości będzie zależała precyzja depilacji. Zazwyczaj wystarczy około 25-40 cm nitki.

2. Tworzymy supełek

3. Zakładamy nitkę na palec wskazujący i środkowy obu rąk i przekręcamy nicią tak, aby na środku się krzyżowała

4. Czynność powtarzamy jeszcze sześć razy. W efekcie kręcenia, na środku powinna powstać spiralką, która będzie działać podobnie jak depilator.

5. Następnie  przykładamy nitkę do miejsca, które chcemy wydepilować. Nitkę trzymamy palcem wskazującym i kciukiem. Jedna część (pętla) nici będzie wskazywała miejsce, które zostanie wydepilowane. Układamy nic tak, aby druga pętla (ta którą będziemy przesuwać) była ułożona przeciwnie do wzrostu włosków.

6. Oddalając od siebie kciuki i palec wskazujący, przesuwamy skręt nici w jedną stronę, tę którą chcemy wydepilować. Spiralka, przesuwając się wplątuje i wyrywa nam włoski.

A tak to wygląda w praktyce:
Próbowałyście kiedyś tej metody?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło, że jesteś! ♥
Zawsze odwiedzam moich czytelników :)
Zaobserwowałaś/eś? Powiadom mnie w komentarzu!